استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۲ آذر
استاندار لرستان: نظام آموزشي استان داراي مشكلات ساختاري است 1396/08/21
استاندار لرستان: نظام آموزشي استان داراي مشكلات ساختاري است
استاندار لرستان گفت: ضعف آموزشي در استان نمادي از مشكلات آموزش و پرورش است.

 دكتر سيد موسي خادمي در جلسه شوراي آموزش وپرورش استان با اشاره به اينكه تربيت نيروي انساني در توسعه نقش مهمي دارد، اظهار داشت: در حال حاضر مشكل كشور و استان نداشتن نيروي تحصيل كرده نيست بلكه نيروي فني و مهارتي است.

وي در ادامه افزود: متاسفانه ظرفيت‌هاي اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي استان متناسب با پتانسيل‌هاي آموزشي و دانشگاهي تنظيم نشده است.

دكتر خادمي ضعف آموزشي در استان را به عنوان نمادي از مشكلات در آموزش و پرورش دانست و بيان داشت: نظام آموزشي استان لرستان در مقايسه با ديگر استان‌هاي هم سطح علاوه بر مشكلات ملي موجود، داراي مشكلات ساختاري استاني است و بخش ديگر به عوامل داخلي آموزش و پرورش مربوط مي‌شود.

وي اقتصاد ضعيف، ضعف درآمد مردم و توسعه نيافتگي را ازجمله مشكلات ساختاري استاني در بحث آموزش و پرورش عنوان كرد و يادآور شد: كمبود ظرفيت‌هاي دانشگاهي استان نسبت به ديگر استان‌ها، درصد بالاي شركت كننده‌هاي خانم‌ نسبت به ميانگين كشور در كنكور، گرايش به رشته‌هاي تجربي و... از ديگر مشكلات ساختاري استان محسوب مي‌شود.

استاندار لرستان گرايش به رشته‌هاي تجربي، خدماتي و بانكي را به دليل فعاليت‌هاي صنعتي، كشاورزي ضعيف در استان برشمرد و خاطرنشان كرد: در بحث آموزش و پرورش مناطقي كه درصد بالاي تركيب جمعيت عشايري و روستايي نسبت به جمعيت شهري دارند ضعيف‌تر و محدودتر عمل مي‌كنند.

وي بخش ديگر مشكلات آموزش و پرورش را داخلي برشمرد و افزود: عوامل داخلي آموزش و پرورش استان مانند سطح كيفي آموزش، ميزان آگاهي معلم، سيستم آموزشي و نظام اجرايي، باعث شده كه نسبت به ديگر استان‌هاي هم سطح ضعيف‌تر عمل كند.

دكتر خادمي با اشاره به اينكه براي رفع مشكلات بايد برنامه ريزي شود، گفت: مي‌توان طي يك برنامه بلند مدت در راستاي ارتقاء نمرات و رتبه كنكور دانش‌آموزان تلاش كرد و اين امر در جهت همكاري و نگاه سيستمي تمامي دستگاه‌هاي اجرايي مربوطه امكان پذير است.
5 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه