استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير
استاندار لرستان در جلسه ي شوراي اداري با حضور وزير اطلاعات : يك هزار و 121 طرح در لرستان به بهره برداري رسيد 1396/06/09
استاندار لرستان در جلسه ي شوراي اداري با حضور وزير اطلاعات : يك هزار و 121 طرح در لرستان به بهره برداري رسيد
استاندار لرستان گفت:يك هزار و 121 طرح در اين استان از بهمن ماه سال گذشته تاكنون به بهره برداري رسيده كه 901 طرح در هفته دولت 96 بوده است.

در جلسه شوراي اداري در سالن جلسات استانداري لرستان افزود: يكي از اين طرح ها افتتاح يك هزار و 126 واحد مسكن مهر بوده است.
وي به طرح گازرساني به روستاها در اين استان اشاره كرد و گفت: قدمت شركت ملي گاز 47 سال و در سطح استان ها حدود 20 است كه 14 هزار روستا به بهره برداري رسيده است.

وي افزود: در مدت چهار سال دولت تدبير و اميد 9 هزار روستا از گاز بهره مند شدند يعني به طور متوسط ماهيانه 187 روستا گازرساني شده است.
بازوند بيان كرد: در لرستان در مدت 240 ماه گازرساني 327 روستا تا قبل از دولت يازدهم گازرساني شده كه در دولت تدبير و اميد 760 روستا و ماهيانه 15 روستا گازرساني شده است.
وي اضافه كرد: در دولت يازدهم به طور متوسط هر 2 روز يك روستا در سطح كشور گازرساني شده است و ارتقا نفوذ ضريب گاز در روستا ها از 40 درصد به 75 درصد رسيده است.
استاندار لرستان گفت: سهم لرستان از مجموع 9 هزار روستاي گازرساني شده در دولت يازدهم با توجه به جمعيت  كشور حدود هشت درصد اعتبار شركت گاز مي باشدو سه شهرگراب،كوهناني و سپيد دشت برخلاف مشكلات فراوان گازرساني شدند.
وي بيان كرد: 470 واحد صنعتي در شهرك هاي صنعتي استان نيز گازرساني شدند.
بازوندبا اشاره به آمارهاي ارائه شده در خصوص وضعيت اشتغال استان از طرف برخي منتقدان اظهاركرد: در حال حاضر يكي از اولويت هاي استان بحث بيكاري به دليل انباشت ساليان قبل اين وضعيت در استان است.
وي ادامه داد: اگرچه لرستان استان ثروتمندي است اما در سال هاي گذشته به دلايل مختلف از جمله عدم سرمايه گذاري دچار مشكل بيكاري شده است.
بازوند افزود: نحوه و نتيجه آمار گيري بيكاري هيچگونه ربطي به استان ندارد و به صورت مستقل توسط مراجع مربوطه تهيه مي شود.
استاندار لرستان با اشاره به آمارگيري نفوس و  مسكن گفت: آمار گيري اينترنتي و به صورت خود اظهاري مردم انجام شده و 50 درصد باقيمانده را ماموران آمارگيري به صورت اينترنتي انجام دادند و در سيستم ثبت و به مركز ارسال شده است و نرخ بيكاري مركز آمار و نفوس و  مسكن فقط يك درصد اختلاف داشته است.
وي افزود: از رتبه 31 به رتبه 23 رسيديم و هنوز با ميانگين خيلي اختلاف داريم و در طرح هاي كشت و صنعت و آزاد راه ،فولاد ازنا نيروهاي زيادي بكارگيري شده است كه به ازاي هريك نفر مستقيم يك نفر نيز غير مستقيم مشغول شده است.
وي با بيان اينكه بيكاري دردو رنج در جامعه است ادامه داد: بيكاري را تبديل به ابزار نكنيم و اين معضل با سخنراني برطرف نمي شودو تنها راه حل آن سرمايه گذاري است.
بازوند تاكيد كرد: براي استان خط قرمز تعريف كينم و به جاي مطالبات شخصي مطالبات را مردمي كنيم و خواسته هاي مردم پيگيري شود
11 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه