استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ يکشنبه ۳ تير
استاندار: ماهيانه 15 روستا در لرستان گازرساني شده است 1396/06/09
استاندار: ماهيانه 15 روستا در لرستان گازرساني شده است
استاندار لرستان گفت: در دولت تدبير و اميد ماهيانه 15 روستا در استان گازرساني شده است. 

 
 هوشنگ بازوند در جلسه شوراي اداري استان، اظهاركرد: در مدت چهار سال دولت تدبير و اميد 9000 روستا از گاز بهره‌مند شدند يعني به طور متوسط ماهيانه 187 روستا گازرساني شده است.


وي افزود: در لرستان در مدت 240 ماه گازرساني 327 روستا تا قبل از دولت يازدهم گازرساني شده كه در دولت تدبير و اميد 760 روستا و ماهيانه 15 روستا گازرساني شده است. 

 
استاندار لرستان تصريح كرد: در دولت يازدهم به طور متوسط هر 2 روز يك روستا در سطح كشور گازرساني شده و ارتقا نفوذ ضريب گاز در روستا ها از 40 درصد به 75 درصد رسيده است.


بازوند اضافه كرد: سهم لرستان از مجموع 9000 روستاي گازرساني شده در دولت يازدهم با توجه به جمعيت 2.7 درصد جمعيت كشور حدود 8 درصد اعتبار شركت گاز است. 

 
وي با بيان اينكه سه شهرگراب، كوهناني و سپيد دشت علي‌رغم مشكلات فراوان گازرساني شدند، بيان كرد: همچنين 470 واحد صنعتي در شهرك‌هاي صنعتي استان گازرساني شدند.


استاندار خاطرنشان كرد: 1121 طرح در اين استان از بهمن ماه سال‌گذشته تاكنون به بهره‌برداري رسيده كه 901 طرح در هفته دولت 96 بوده كه يكي از اين طرح‌ها افتتاح 1126 واحد مسكن مهر بوده است.


بازوند با اشاره به آمار اشتغال و بيكاري استان،افزود: يكي از اولويت‌هاي استان بحث بيكاري به دليل انباشت ساليان قبل اين وضعيت در استان است.


وي با اشاره به سرشماري نفوس مسكن اظهاركرد: آمار گيري اينترنتي و به صورت خود اظهاري مردم انجام شده و 50 درصد باقيمانده را ماموران آمارگيري به صورت اينترنتي انجام دادند و در سيستم ثبت و به مركز ارسال شده است و نرخ بيكاري مركز آمار و نفوس مسكن فقط يك درصد اختلاف داشته است.


استاندارلرستان با بيان اينكه از رتبه 31 به رتبه 23 رسيديم و هنوز با ميانگين خيلي اختلاف داريم تصريح كرد: در طرح‌هاي كشت و صنعت و آزاد راه، فولاد ازنا نيروهاي زيادي به‌كار گرفته شده كه به ازاي هريك نفر مستقيم يك نفر نيز غير مستقيم مشغول شده است.

23 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه