استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۷ پنج شنبه ۶ ارديبهشت
استاندار لرستان: 23 هزار صنعتگر در لرستان از قانون بخشش جرائم سود ديركرد وام استفاده كردند 1396/04/4
استاندار لرستان: 23 هزار صنعتگر در لرستان از قانون بخشش جرائم سود ديركرد وام استفاده كردند
استاندار لرستان گفت: طبق مصوبه دولت مبني بر بخشش جرائم سود ديركرد وام هاي كمتر از يك ميليارد ريال، 23 هزار تن از صنعتگران استان لرستان از اين مصوبه استفاده كرده اند.

هوشنگ بازوند در نشست كارگروه ستاد تسهيل و رفع موانع توليد لرستان در سالن جلسات استانداري افزود: دولت در مجموع يك هزار و 380 ميليارد ريال به بانك هاي استان لرستان پرداخت كرده و بانك هاي استان بيش از يك هزار ميليارد ريال از معوقات خود را وصول كرده اند.
وي اظهار كرد: تنها بانك كشاورزي توانسته مطابق قانون و تا سقف يك ميليارد ريال عمل كند و مابقي بانك ها نيز به فراخور دستورالعمل هاي داخلي خود مبالغي به مراتب كمتر از يك ميليارد ريال را متقبل شدند.
وي افزود: براي پرداخت سرمايه در گردش به واحدهاي توليدي با بانكها اختلاف نظر وجود دارد لذا در مصوبه ستاد تسهيل قيد شده كه براي تمديد تسهيلات نياز به ارائه صورتحساب جديد نيست.
استاندار لرستان در خصوص مشكل سرمايه در گردش واحدهاي توليدي اين استان گفت: در بحث سرمايه در گردش٬ بانك ها اعلام كرده اند كه براي تمديد آن نيازمند صدور صورتحساب هاي جديد هستند اما در ستاد تسهيل و رفع موانع توليد اعتقاد بر اين است كه اين صورتحساب ها ضرورتي ندارد و قرار است خودشان در راستاي رفع اين مشكل اقدام كنند.
وي با تاكيد بر ضرورت حل مسئله مجتمع اقامتي كيو اظهار كرد: اين زمين سال هاي پيش در اختيار استاندار سابق لرستان بود كه بعد از انتصاب اينجانب٬ بنده چنين بار از ايشان درخواست كردم كه اين زمين يا احيا شود و يا به استانداري لرستان تحويل داده شود.
وي ادامه داد: ايشان تاكنون چندين سرمايه گذار را به استانداري لرستان معرفي كرده اند كه هيچ كدام داراي اهليت نبودند و هفته گذشته نيز يك سرمايه دار بومي از همين طريق به ما معرفي شد اما با بررسي هاي صورت گرفته مشخص شد كه قادر به انجام اين كار نيست.
بازوند تصريح كرد: بعد از تعطيلات حتما با نامبرده جلسه اي برگزار خواهيم كرد و اگر مذاكرات بي نتيجه بود از طريق مراجع قانوني و قضايي اقدام خواهيم كرد.
در اين نشست ضمن موافقت با استمهال بدهي هاي 9 مورد از واحدهاي توليدي بخش كشاورزي و صنعت استان لرستان، در مورد حل مشكل شركت شيشه اليگودرز و خمير مايه دورود بحث وتبادل نظر شد.

50 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal
بارگذاری چیدمان اولیه