استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
استاندار لرستان: 27 هزار و 550 ميليارد ريال تسهيلات سند اشتغال در لرستان پرداخت شده است 1395/12/15
استاندار لرستان: 27 هزار و 550 ميليارد ريال تسهيلات سند اشتغال در لرستان پرداخت شده است
استاندار لرستان گفت: 27 هزار و 550 ميليارد ريال تسهيلات در قالب سند اشتغال در استان لرستان پرداخت شده است.

هوشنگ بازوند در نشست شوراي اداري لرستان با حضور وزيرعلوم، تحقيات و فناوري افزود: سال 92 اقداماتي براي شناسايي ظرفيت هاي راكد لرستان و آسيب شناسي در اين زمينه انجام شد كه شاخص ترين موضوع، آمايش نيروي انساني بود.
وي نبود ارتباط كافي بين دانشگاه و حوزه را يكي از اين آسيب ها دانست و اظهار كرد: به رغم اينكه هزينه توسعه در هر منطقه با ورود دانشگاه كمتر مي شود ولي اين موضوع در لرستان كمرنگ است.
استاندار لرستان افزود: ظرفيت هاي خوبي در حوزه گردشگري لرستان وجود دارد كه هنوز معرفي نشده اند كه لازمه آن راه اندازي رشته گردشگري در دانشگاه لرستان است.
وي بيان كرد: 2 هزار و 500 كيلومتر رودخانه در استان لرستان وجود دارد اما رشته شيلات نداريم در حاليكه پس از استان هاي ساحلي بيشترين پرورش ماهيان سرد آبي را داريم.
به گفته استاندار لرستان دربحث محيط زيست با توجه به ظرفيت هاي موجود مانند موقعيت منحصر به فرد جنگل هاي زاگرس لرستان، نيازمند رشته محيط زيست هستيم.
وي بيان كرد: در حوزه كشاورزي توجه دنيا به سمت توليدات گلخانه اي است و در لرستان ظرفيت هاي فراواني وجود دارد اما رشته دانشگاهي در اين زمينه نداريم.
بازوند با بيان اينكه شركت هلندي در كشت و صنعت با وجود پيشنهاد چند استان، لرستان را براي سرمايه گذاري انتخاب كرده است، گفت: اين شركت هلندي بيش از 20 نفر از دانشجويان لرستان را براي آموزش به هلند فرستاده است در حاليكه امكان آموزش اين افراد بايد در استان فراهم شود.
به گفته وي درحال حاضرسرانه ورزشي در استان پائين است و به علت نبود بخش خصوصي فعال و قدرتمند در استان، اعتبارات اين حوزه از محل اعتبارت دولتي تامين مي شود.
وي خواستار احداث يك باب استخر در دانشگاه لرستان شد و تاكيد كرد: راه دانشگاه هاي لرستان نيازمند تقاطع غيرهمسطح است و استانداري در اين راستا آمادگي تقبل 50 درصد اعتبار را دارد.
بازوند با اشاره به 2 هزار و 680 واحد مسكن مهر بدون متقاضي در استان لرستان بيان كرد: 650 واحد در خرم آباد است و چون دانشگاه همسايه آنها است حاضريم با شرايط مناسب اين واحدها را به دانشگاه واگذار كنيم.
وي با اشاره به انتخاب استان لرستان به عنوان پايلوت اقتصاد مقاومتي در كشور گفت: مديران، گزارش هاي اقدام و عمل خود را در قالب مصاحبه، نشست و سخنراني به مردم ارائه دهند.
به گفته بازوند اقتصاد مقاومتي بحثي علمي است كه كل كشور بر آن اجماع دارد هرچند كه برخي متوجه روح و ماهيت آن نيستند و اين افراد در حقيقت سياست هاي ابلاغي را مطالعه نكرده اند.
استاندار لرستان گفت: احياي ظرفيت ها در دولت تدبيرو اميد و رونق طرح ها با حضور سرمايه گذاران خارجي به واسطه برجام بوده است.
وي ادامه داد: 70 هزار ميليارد ريال براي طرح هاي نيمه تمام در استان لرستان نياز بود كه در اين راستا طرح هاي 80 درصد پيشرفت در اولويت قرار گرفتند و 196 طرح به بخش خصوصي واگذار و سه سد بهره برداري شد.
بازوند بيان كرد: درسند اشتغال مقررشده است كه 37 هزار و 120 ميليارد ريال در قالب سند اشتغال تسهيلات پرداخت شود كه تا 15 بهمن 95 منابع بانكي بايد 21 هزار و 230 ميليارد ريال پرداخت مي شد در حاليكه 27 هزار و 550 ميليارد ريال پرداخت شده كه 129 درصد تحقق يافته است.
به گفته استاندار لرستان در سال 95 حدود 409 ميليون دلار تسهيلات ارزي درلرستان اخذ شده است.
وزير علوم، تحقيقات و فناوري روز شنبه به منظور شركت در نشست شوراي اداري لرستان، بهره برداري از آزمايشگاه مركزي شماه 2 دانشگاه لرستان، بهره برداري از بيمارستان تخصصي دامپزشكي و طرح گازرساني در دانشگاه لرستان به اين استان سفر كرد.


57 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal