استانداری لرستان
تازه ها:
۱۳۹۶ سه شنبه ۲۱ آذر
سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري لرستان: تشكيل بانك اطلاعاتي از آسيب‎هاي اجتماعي/ از ظرفيت سازمان‎هاي مردم نهاد استفاده شود 1395/12/05
سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري لرستان: تشكيل بانك اطلاعاتي از آسيب‎هاي اجتماعي/ از ظرفيت سازمان‎هاي مردم نهاد استفاده شود
سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري لرستان گفت: بانك اطلاعاتي از آسيبهاي اجتماعي استان تشكيل شود.

حبيب‎الله خجسته‎پور در كارگروه اجتماعي استان اظهار كرد: كارگروه اجتماعي و فرهنگي در راستاي شوراي اجتماعي كشور به رياست رئيس جمهور برگزار مي‎شود و يكي از مهم‎ترين كارگزو‎ه‎هاي تشكيل شده در زمينه آسيب‎هاي اجتماعي است.

وي با اشاره به دغدغه رئيس جمهور درخصوص آسيب‎هاي اجتماعي اضافه كرد: با پيگيري ايشان طرحي به نام تقسيم كار ملي دراين حوزه براي كنترل و كاهش آسيب‎هاي اجتماعي ارائه شد.

خجسته‎پور ادامه داد: در اين طرح 18 آسيب معرفي شده كه براي هر آسيب تعدادي دستگاه اصلي و همكار در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري لرستان خاطرنشان كرد: در حوزه طلاق، اعتياد و ... دستگاه متولي كاملا مشخص است و ما انتظار داريم كه دستگاه اصلي با جمع كردن اعضاي معين خود به تجميعي درخصوص آسيب اجتماعي موردنظر برسد كه ما از اين تشدد ارقام و جامعه هدف دوري كنيم.

وي تاكيد كرد: آسيب‎هاي اجتماعي با يكديگر در ارتباط‎‎ هستند و ما هيچ تقدم و تاخري را نمي‎توانيم در نظر بگيريم و آنها را جدا از يكديگر بدانيم. ما به عنوان متولي بايد با اين آسيب‎ها در ارتباط باشيم. مديران دستگاه‎ها به عنوان متولي كار به بحث آسيب‎هاي اجتماعي اهميت دهند.

خجسته‎پور افزود: در طرح تقسيم كار ملي شاخص‎ها بصورت كمي و عدد و رقم درنظر گرفته شده است و اگر دستگاه‎هايي همكاري نكرده بايد پاي كار آيند چراكه وظيفه شرعي و ذاتي ماست.

سرپرست معاونت سياسي و امنيتي استانداري لرستان با اشاره به اينكه برخي از آسيب‎ها با يك برنامه‎ريزي دقيق رفع خواهند شد، گفت: آسيب‎هاي اجتماعي در كشور ما در حال فزوني است و بايد تلاش بيشتري در اين خصوص كرد.

وي اظهار كرد: برخي از آسيب‎هاي اجتماعي را در استان جدي نمي‎گيريم در حالي‌كه آنها اهميت بسيار زيادي دارند و بايد رفع شوند.

سرپرست معاونت سياسي وامنيتي استانداري لرستان خاطر نشان كرد: بايد حساسيت بر روي رفع آسيب‎هاي اجتماعي وجود داشته باشد و مديران نسبت به اين مسائل بي‎اهميت نباشند

وي يادآور شد: همه‎ي دستگاه‎هاي متولي نسبت به تشكيل بانك اطلاعاتي در خصوص آسيب‎هاي اجتماعي استان اقدام كرده تا در جهت كاهش آنها اقدام كنيم.

خجسته‎پور افزود: از ظرفيت سازمان‎هاي مردم در رفع آسيب‎هاي اجتماعي استان استفاده شود و آنها را همكار و تسهيل‎گر امور خود بدانيم.


35 تعداد بازدید:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات ( 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
Powered by DorsaPortal